Velký návrat v Cestách domů 3

Do skupiny rodinných seriálů se povětšinou řadí kousky směřované do hlavního vysílacího času. Největším lákadlem posléze bývají zamotané mezilidské vztahy, kdy se hlavní hrdinové snaží vyrovnat s nepřízní osudu a najít tu svou pravou lásku. Do podobné noty diváků se rozhodli scénáristé naladit i seriál Cesty domů. V něm se rody Bernátů a Kosíků snaží překonat hlubokou propast nenávisti a najít zase společnou řeč. To ale rozhodně nebude nic snadného, mezi oběma pány je až příliš zlé krve. Léta živená nenávist prostě nemůže ze dne na den opadnout. K tomu je potřeba i nějaký ten katalyzátor v podobě společného cíle. Ten by jim mohlo poskytnout nalezení třetího muže, který byl přítomen jejich tragédii. Petr s Rudolfem tak začínají nacházet dávné přátelství.

Jejich cesty domů se tak završují v nesobeckém sebeobětování za toho druhého. Rudolf dobrovolně bere na svá bedra Petrovu vinu a bez mrknutí oka přijímá dlouhý trest. Když srdceryvně opouští svou rodinu, ve skrytu duše tuší, že své vnoučata jako svobodný muž nejspíše vidí naposledy. Avšak naděje umírá jako poslední. O jeho kauzu se začíná zajímat soudkyně Simona Kenigrová. Ta nechápe, proč její snoubenec udělil Bernátovi až tak přísný trest. Čím více se snaží pochopit jeho nutkání, tím ji je jasnější, že tady šlo o osobní mstu, nikoliv spravedlnost. Jak se totiž ukazuje, Rudolfův románek zapříčinil rozpad Semerádova manželství. Juraj tak využil příležitosti a takto se Bernátovi pomstil.

S tím se ale Simona nehodlá smířit a bojuje za Bernátovo osvobození. To by však mohl být dost marný boj. Když všechno zklamalo, tak se stává malý zázrak. Juraj je rozhodnut učinit doznání o své podjatosti, čímž sice skončí jeho soudcovská kariéra, avšak jemu jde v tuto chvíli více o respekt Simony. Bernát tak dostává druhou šanci na normální život. Tu také naplno uchopuje za pačesy. V jeho životě se objevuje nová osudová žena, která mu navíc otevírá dveře zpět k jeho milované kardiochirurgii. Rudolf se tak vrací v plné kráse na scénu, čímž vyvolává u některých kolegů rozruch. Seriál Cesty domů 3 se tak vrací ke svým kořenům a diváci, jimž ne tak úplně sedla změna prostředí se mohou těšit na další napínavé příběhy z nemocničních chodeb.